header dma trans logistic

Îți dorești să lucrezi într-o companie de transport?

post disponibil

Dispecer Transport

Candidatul ideal:
⇨ Studii finalizate;
⇨ Abilităţi de comunicare în limba engleză/ germană;
⇨ Cunoştinte legislative specifice domeniului de transport;
⇨ Experienţă relevantă în domeniu, minim 1 an;
⇨ Atenţie concentrată şi distributivă;
⇨ Rezistenţă la situaţii generatoare de stres;
⇨ Iniţiativă, flexibilitate, adaptabilitate;
⇨ Atitudine constructivă, orientată spre rezultate, dinamism.

Descrierea jobului:
⇨ Contactează potenţialii clienţi pentru transport internaţional şi prezintă serviciile oferite de firmă;
⇨ Ofertează şi negociază condiţiile contractuale în limitele delegărilor primite din partea superiorului ierarhic şi tarifele practicate cu clienţii;
⇨ Urmăreşte gruparea optimă a comenzilor primite de la clienţi/zone/camioane astfel încât să răspundă cerinţelor clienţilor; ⇨ Preia comenzile de transport şi transmite conducătorilor auto alocaţi informaţiile relevante despre derularea curselor;
⇨ Urmăreşte derularea transportului şi informarea clienţilor privind poziţia mărfurilor;
⇨ Caută soluţii pentru rezolvarea problemelor tehnice ce intervin în execuţia comenzii de transport;
⇨ Urmăreşte optimizarea costurilor legate de transport – rute, taxe de drum, carburanţi şi furnizează recomandări cu privire la cursele ineficiente;
⇨ Ţine legătura cu dispecerii clienţilor pentru o gestionare corespunzătoare a transporturilor;
⇨ Procesează documentele aferente activităţii sale.

Vino în echipa noastră!

Te invităm să faci parte din echipa noastră. Descoperă o echipă profesionistă și competitivă aflată într-o continuă dezvoltare. Succesul nostru depinde de talentul și performanța angajaților noștri. Oferim fiecărui angajat oportunitatea de a-și valorifica cunoștiințele profesionale. Dacă vrei să faci parte din echipa noastră, trimite un CV folosind formularul alăturat, sau prin email la adresa recrutare@dmagroup.ro.

Încarcă-ți CV-ul